Randevu Al
kalici-oje-nasil-cikarilir

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Tırnağa zarar verme riskinin olduğu bir diğer durumda kalıcı ojenin çıkarılma işlemidir,

Kalıcı ojenin cihaz ile çıkarılmasını ileri derece uzman olmayan kişilere kesinlikle önermiyoruz.

Günümüzde sadece çıkarma işlemleri için özel uçlar üretilmiş olsa da yeterince uzmanlaşmamış kişiler kimi zaman bu hatayı yapabilmektedir.

Elektronik törpü uygulama alanı ve derinliği iyi ayarlanamadığı ya da yanlış uçlar seçildiği zaman doğal tırnağınıza yüksek oranda zarar verir, tırnağınızın üst katmanlarını hızlıca alabilir.

Bu nedenle çıkarma işlemleri için kullandığımız ve tavsiye ettiğimi iki yöntem bulunuyor bunlar;

Özel saf aseton içerikli solüsyonları folyo ya da özel mandallarda sarıp, bekleterek ojenin kendiliğinden kalkması ve ardından tahta çubukla tırnaktan yavaş yavaş arındırılarak çıkarılması

Diğer bir çıkarma uygulamamız ise maalesef ki Türkiye’de hala pek yaygın olmayan özel solüsyonlar bu solüsyonları kalıcı ojenin üzerine sürdüğümüzde oje tırnaktan hızlıca ayrılıyor bize kalan tırnaktaki koruyucu kat olan taban kat yani base katı yumuşak törpülerle temizlemek kalıyor..

Tüm çıkarma işlemini tamamladıktan sonra temizlik ve parlatma amaçlı kullandığımız törpüde bi o kadar önemli bu törpünün yumuşak yapıda ki buffer törpü olması gerektiğinin de altını çizmek isteriz. Özetle doğal tırnağı, kalıcı oje için hazırlama yani yağdan arındırma işlemini ve kalıcı ojeyi çıkarma işlemini dikkatli ve özenli yaparsanız kalıcı oje doğal tırnağa zarar vermez.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir