Randevu Al

Kirpik Lifting

kirpik-liting1

Kirpik Lifting

Güzellik ve bakım endüstrisi sürekli olarak yenilikler ve gelişmelerle doludur. Bu gelişmelerden biri de son zamanlarda popülerlik kazanan kirpik lifting işlemidir. Kirpik lifting, kirpiklerin doğal kıvrımlarını artırmak ve daha uzun, daha dolgun bir görünüm elde etmek için yapılan bir güzellik işlemidir.  

Kirpik Lifting Nedir?

  Kirpik Lifting içeriğinde argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen, hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak kirpikleri daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Bu uygulama kirpikleri daha güçlü, daha uzun ve daha kıvrık hale getirir. Doğal kirpiğinizi x2 kat daha uzun gösterir.  

Kirpik Lifting Fiyat

  Kirpik liftingin fiyatı,  kullanılacak malzemelere göre değişiklik gösterebilir. Fakat sezonsal indirim kampanyaları sayesinde Tırnak Butik’in avantajlı fiyat seçenekleri ile güzelliğinizi ön plana çıkarmanız mümkün.  Fiyatlarımızı incelemek için: https://tirnakbutik.com/fiyat-listesi/

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

  Kirpik lifting işlemi yaklaşık 45 dakika ile 1 saat arasında sürer. İşlem sırasında göz altlarınıza pedler yerleştirilir. Kirpikleriniz silikon kalıplara tek tek yapıştırılır. Kirpik lifting solüsyonları kirpiklerinize tek tek sürülerek kirpik yapınıza uygun sürelerde bekletilir. İşlem tamamlandıktan sonra pedler ve kalıplar çıkarılır.   

Kirpik lifting işleminin süresi nedir?

  Ortalama 1 saat süren bir uygulamadır. Kişinin kirpik yapısına göre 10-15 dakika değişkenlik gösterebilir.  

Kirpik Lifting Kirpik Döker Mi?

  Kirpik lifting işlemi, uygun şekilde yapıldığında kirpik dökmez. Hatta bazı durumlarda kirpiklerinizi besleyip güçlendirerek daha sağlıklı olmalarını sağlayabilir. Ancak, uygunsuz ürün kullanımı, hatalı uygulama, kirpik cinsini yanlış analiz etmek veya kirpik lifting sonrası gerekli özenin gösterilmemesi gibi durumlarda kirpik dökülmesi yaşanabilir.  

Kirpik Lifting Etkisi Ne Kadar Sürer? Ne Kadar Kalır?

  Kirpik lifting etkisi ortalama 6-8 hafta sürer. Kirpiklerinizin doğal dökülme sürecine bağlı olarak teker teker eski haline dönmeye başlar ve zamanla etkisini kaybeder.  

Kirpik Lifting Faydaları - Ne İşe Yarar?

  Kirpik lifting, doğal kirpiklerinizi daha uzun, hacimli ve kıvrık göstermek için ideal bir yöntemdir. Kirpik lifting yaptırmanın birçok avantajı vardır. kirpik lifting avantajları şöyledir:  
 • Kirpiklerinizi daha uzun, hacimli ve kıvrık gösterir.
 • Maskara ihtiyacını azaltır.
 • Gözlerinizi daha büyük ve etkileyici gösterir.
 • Bakışlarınıza derinlik katar.
 • Doğal bir görünüme sahiptir.
 • Bakım gerektirmez
 • Su ve denizden etkilenmez
 

Kirpik Lifting Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kirpik lifting yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler şeyler bulunmaktadır. İşlem sonrası bazı durumlara dikkat edilmemesi kalıcılığı da olumsuz etkilemektedir.  
 • İlk 24 saat boyunca kirpiklerinizi suyla temas ettirmeyin.
 • Yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanmayın.
 • Maskara kullanacaksanız, su bazlı ürünler tercih edin.

Kirpik Lifting Yaptırınca Rimel Sürülür Mü?

  Son yıllarda güzellik ve bakım trendlerinde göz alıcı bir değişim yaşanmaktadır. Kadınlar, daha dolgun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanın yollarını aramaktadırlar. Bu trendin bir sonucu olarak, kirpik lifting uygulamaları oldukça popüler hale gelmiştir. Ancak, kirpik lifting yaptıran kişilerin akıllarını kurcalayan bir soru vardır: "Kirpik lifting yaptırınca rimel sürülür mü?"   Kirpik lifting maskara sürülür mü? Sorusu kapsamında kirpik lifting, kirpiklerin daha kalkık, uzun ve dolgun görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Bu işlem, özel olarak formüle edilmiş kimyasalların kirpiklere uygulanması ve ardından özel bir teknikle kıvrılarak sabitlenmesiyle gerçekleştirilir. Sonuç olarak, kirpikler daha belirgin hale gelir ve gözlerin daha büyük görünmesini sağlarken rimel ihtiyacı neredeyse sıfıra iner. Fakat yine de isteyen kişiler rimel sürebilir ve su bazlı makyaj çıkarıcılarıyla temizleyebilir. Bu durum kirpik lifting uygulamanıza herhangi bir zarar vermez.  

Kirpik Lifting Sonrası Yüz Yıkama Sakıncalı Mı?

  Kirpik lifting sonrası yüz yıkama ilk 24 saat boyunca önerilmektedir. 24 saat sonra yüzünüzü nazikçe yıkayabilirsiniz.  

Kirpik Liftingi Bozan Şeyler Nelerdir?

  İşlem sonrası dönemde bazı etmenler, elde edilen sonucu olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, kirpik liftingi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi sahibi olmak ve belirli şeylerden kaçınmak önemlidir. Kirpik liftingi bozan şeyler anlamak, işlemin başarılı sonuçlanması ve uzun süreli etkisinin korunması açısından hayati önem taşır.  Bu etmenler:  
 • 24 saat içierisinde suyla temas
 • Kirpik lifting uygulanmış kirpiklere extra olarak kıvırıcı kullanmak
 • Yağ bazlı makyaj temizleyicileri kullanmak
 • İlk 24 saat içerisinde sıcak suyla duş almak
 • İlk 24 saat içerisinde havuza veya denize ya da saunaya girmek

Kirpik Lifting Sonrası Bakım

  Kirpik lifting, doğal kirpiklerinizi daha uzun, hacimli ve kıvrık göstermek için ideal bir yöntemdir. Kirpik lifting işleminin etkisini uzun süre korumak ve kirpiklerinizin sağlığını korumak için kirpik lifting sonrası herhangi bir bakım yapmanız gerekmez . Sadece kirpiklerinizi düzenli taramanız ve ilk 24 saat kuralına uymanız önerilir.  

Kirpik Lifting için Yaş Sınırı Var Mı?

  Kirpik lifting yaş sınırı 18 yaş ile sınırlıdır. 18 yaşından küçükler için kirpik lifting işleminin uygun olup olmadığını değerlendirmek için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.  

Hamileyken Kirpik Lifting Yaptırılır Mı?

  Hamilelikte kirpik lifting ve tüm diğer hizmetlerimizi doktorunuzun onayı ile yaptırmanızı öneririz.  

Kirpik Lifting ve İpek Kirpik Farkı

  Kirpik liftingte uygulama tamamen doğal kirpiklerinize yapılır. Herhangi bir ek madde içermez. Doğal kirpiğinizin solüsyonlar ile ortaya çıkan en güzel halidir. Tamamen doğal bir görüntü verir ve bakım gerektirmez.   İpek kirpikte ise doğal kirpiklere tek tek takılan takma kirpikler ile uygulanır. 3-4 haftada bir rutin bakım gerektirir. İstenilen kadar doğal uygulanması mümkünken, talebe göre hacimli ve gür de uygulanabilir.  

Kirpik Lifting ve Kirpik Perması Aynı Şey Mi?

  Kirpik lifting ve kirpik perması aynı şey değildir. Her iki yöntem de kirpiklerinizi daha uzun ve kıvrık göstermek için kullanılsa da uygulama yöntemleri ve malzemeler farklıdır. Sonuçları bakımından farklılıklar vardır.  

Kirpik Lifting Nerede Yaptırılır?

  Bu işlemi yaptırmak isteyenler genellikle "Kirpik lifting nerede yaptırılır?" sorusunu sorarlar.    Kirpik Lifting yaptırmak isteyenlerin ilk adresi olan Tırnak Butik, uzmanlarıyla beraber kirpiklerinizin güzelliğini ön plana çıkarmaktadır.  

İstanbul Kirpik Lifting

  İstanbul'da Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda kirpik lifting işlemini yaptırabileceğiniz Tırnak Butik, özellikle kendine değer veren kişiler tarafından tercih edilmekte. Bizimle iletişime geçerek randevu oluşturabilir, fiyat alabilirsiniz.  

Kirpik Lifting Uygulamasını Kimler Tercih Etmeli?

  Kirpik lifting uygulamasını doğal görüntü seven ve kirpiklerinin x2-x3 kat uzun, kıvrık görünümünü yeterli bulan herkes yaptırabilir. Genellikle uzun kirpiklerden alınan performans daha etkili olsa da kısa kirpiklerde de gözle görünür bir fark yaratmak ve aynı memnuniyeti sağlamak mümkün.  

Neden Kirpik Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

  Kirpik lifting ile makyaj yapmadan, sudan denizden etkilenmeden sürekli rimelli görünümde kirpiklere sahip olmanız ve sürekli bakımlı gözükmek için lifting uygulaması yaptırmalısınız. Aynı zaman da Kirpik lifting seti yardımıyla yapılan uygulamasının 3 uygulama sonrasında kirpikleri uzattığı da görülmüştür.  

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik perması ile kirpik lifting arasındaki fark nedir?
Kirpik perması içerisinde çok fazla kimyasal barındırır ve bu sebeple kirpiklerde yanma, kopma gibi deformasyonlara neden olabilir. Lifting içerisinde bulunan keratin ve vitaminler sayesinde kirpiklere herhangi bir zarar gelmeyeceği gibi düzenli ve devamlı kullanımda kirpiklerde bakım etkisini gösterir.
Kirpik lifting yöntemi ne kadar kalıcıdır?
Kirpik yapısına göre değişkenlik gösterebilen bu süre ortalama olarak 6-8 haftadır.
Kirpiklerime ya da gözlerime herhangi bir zararı var mıdır?
Yanlış uygulama yapılmadığı sürece hiçbir zararı yoktur.
Uygulamanın yapılış süresi nedir?
Uygulamanın yapılış süresi yaklaşık olarak bir saattir.
Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
İlk 24 saat su ya da makyaj malzemesi değmemelidir. 24 saat sonrasında yapışık gözüken kirpikler de kendiliğinden açılarak daha doğal ve yoğun görüntüye kavuşur. Yağ bazlı çıkarıcılar işlemin ömrünü kısaltabilir. Bu sebepten kullanılması önerilmez.