Randevu Al

İpek Kirpik

kirpik-lifting2

İpek Kirpik

İpek kirpik, rimel kullanmak istemeyen ya da rimelin verdiği görüntüden daha doğal daha etkili bir görüntü elde etmek isteyenler, makyaja ayrılan zamandan tasarruf etmek isteyenler için mükemmel bir uygulamadır. Makyajsız da dinç bakımlı bir görüntü sağlar üstelik kişinin tercihine göre değişen doğallık, yoğunluk ve uzunluk alternatifleri vardır.  

İpek Kirpik Nedir?

  İpek kirpik, içerdiği ipek ve ipeksi yumuşaklık nedeniyle kullanılan malzemeye ve yapılan uygulamaya verilen genel isimdir. İpek kirpik malzemesi, vizon, saf ipek, doğal insan saçı karışımlarının oluşturduğu yapay kirpik maddesidir.   

İpek Kirpik Uygulaması

  Bu yapay ipek kirpiklerin doğal kirpiklere farklı teknikler uygulanarak yarı kalıcı / dönemsel uzatma, yoğunlaştırma, şekillendirme işlemine de “ipek kirpik uygulaması” denilmektedir.    İpek kirpik uygulaması suya, havuza, denize dayanıklı bir uygulamadır ve 3-4 hafta bakımlı görüntü sağlar.    Uygulamaya ek olarak daha volumlü görüntü sevenler için ilk olarak Rusya ve komşu ülkelerinde geliştirilmiş olan teknik “Russian Volume Lashes” yani bizim deyişimiz ile “Volume Kirpik” uygulamaları da yapılmaktadır. Volume kirpik ile ipek kirpik arasındaki farkı soracak olursanız her kirpiğe belirli kalınlıklarda tek tek uygulanırken, volum kirpik çok çeşitli incelik-kalınlık alternatifleriyle istenilen volum/gürlük yada şekile göre 2d, 3d, 4d, 5d, 6d… volume gibi farklı yoğunluk alternatiflerinde uygulanabilir.  

İpek Kirpik Modelleri

  İpek kirpik modelleri, bakışlarınıza derinlik ve anlam katmak için ideal bir seçimdir. Vizon, saf ipek, doğal insan saçı karışımlarının oluşturduğu yapay kirpik maddesinden üretilen bu kirpikler, gözlerinize doğal bir güzellik kazandırırken aynı zamanda dolgun ve uzun görünmelerini sağlar.   Doğal ipek kirpik modelleri, yoğun kirpik uygulamalarından hoşlanmayan tamamen naturel bir görüntü tercih eden kişiler için idealdir. Naturel kirpik uygulamalarında genellikle tercih edilen kişinin doğal kirpik boyu yada bir, iki boy uzunudur. İpek kirpik uygulamalarında kirpik uzunluğunun yanı sıra kalınlığı da önemlidir. Naturel görünümlü ipek kirpik uygulamalarında kalınlık genellikle doğal kirpik kalınlığı yada bir, iki volum fazla kalınlıkta uygulanır. Böylelikle kendi kirpiklerinizden ayırt edilemeyecek kadar naturel, hafif ve esnek yapılarıyla gözlerinize ağırlık yapmadan doğal bir görünüm sunar. Farklı uzunluk ve kalınlıklarda üretilen doğal ipek kirpik modelleri, her göz şekline ve kirpik tipine uygun seçenekler sunar.    İpek kirpik çeşitleri arasında istenilen volum ve yoğunluğa göre klasik, 2D, 3D, 4D, 5D, 6D gibi volume ve farklı modeller bulunur. Klasik model, doğal kirpiklerinize tek tek uygulanırken naturele en yakın bir görünümü sunar. Volume modeller daha dolgun ve hacimli kirpikler için idealdir. Hybrid model ise klasik ve volume modellerin bir kombinasyonudur.  

Klasik İpek Kirpik

  Klasik ipek kirpik, doğal kirpiklere tek tek uygulanan bir kirpik uzatma ve kalınlaştırma tekniğidir. Bu teknik, doğal bir görünüm sağlayarak, kirpiklere dolgunluk ve uzunluk katmayı hedefler. Özellikle kirpiklerinin mevcut görüntüsünden çok uzaklaşmadan rimelli gibi bir efekt vermek isteyenler için idealdir. Klasik ipek kirpik, kaliteli ürünler ve profesyonel uygulama ile doğal kirpiklerinizi zarar vermeden uygulanabilir ve bakışlarınızı daha etkili kılar.  

Volume Kirpik

  Son yıllarda güzellik trendleri arasında yer alan ve popülerliği her geçen gün artan volume ipek kirpik, daha dolgun ve hacimli kirpiklere sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Klasik ipek kirpik uygulamasından farklı olarak, tek bir doğal kirpiğe birden fazla (genellikle 2-6) kirpik takılması ile daha yoğun ve dikkat çekici bir görünüm elde edilir. Volum kirpik uygulamalarında çok fazla çeşit vardır.Bunlar istenilen şekil, gözün ihtiyacı olan şekil, istenilen yoğunluk, doğal kirpiğin kaldırabileceği yoğunluk, istenilen kirpik kıvrımı ve doğal kirpiğin kıvrımı gibi unsurlar esas alınarak yapılması tavsiye edilir.   Bunun yanı sıra kişinin isteğine göre de istenilen uzunluk, kıvrım, kalınlık ve hacimde de uygulanabilmektedir.  

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

  Doğal kirpiklerinize tek tek yapıştırılan bu kirpikler, gözlerinize daha çekici bir görünüm kazandırır. Ancak ipek kirpiklerin ömrü sınırlıdır ve belirli bir süre sonra yenilenmesi gerekir. Bu aşamada, ipek kirpik nasıl çıkarılır? Sorusu önemli bir konudur.   Profesyonel uygulama ve malzeme ile kirpiklerinize tamamen el işçiliği sayesinde tek tek yapıştırılan bu kirpikler yine profesyonel eller tarafından çıkarılması gerektiği unutulmamalıdır. İpek yada volum kirpikler sadece özel solüsyonlarla çıkarılabilmektedir. Kendi imkanlarınızla çıkarmaya çalışmak doğal kirpiklerinize zarar verir.  

İpek Kirpik Kaç Ay Kullanılır? Ne Kadar Kalıcı?

  “İpek kirpik ne kadar kalıcı?” Konusu özellikle bu uygulamayı yaptırmayı hedefleyen kişilerce araştırılmaktadır.   İpek kirpik uygulamaları, son zamanlarda popülerlik kazanan ve kadınların güzellik rutinlerinde sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Ancak bu uygulamanın ne kadar süreyle kullanılabileceği ve kalıcılığının ne olduğu merak konusudur. Bu da ipek kirpik ne kadar dayanır? Sorusunu ortaya çıkarmaktadır.   İpek kirpik kullanım süresi nedir? Sorusu bu uygulamayı yaptıran kişilerce merak edilmektedir. İpek kirpik kalıcılığı, doğal kirpiklerin uzama döngüsü, kişinin kullanımına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.    İpek kirpik kac ay kullanılır? Genellikle iyi bakım yapıldığında ve doğru uygulandığında ipek kirpikler 3-4 haftada bir rutin bakım yapılarak yada tek kullanımda 3 ila 6 hafta boyunca kalabilir. Fakat tavsiye edilen maximum kullanım süresi 3-4 haftadır bu sürede rutin bakımları yapılmalı yada çıkartılıp tekrar yapılmalıdır. Çünkü kirpiklerimizde saçlarımız gibi uzar fakat yeterli uzunluğuna geldiğinde dökülür ve yenisi çıkar. Çok uzun süre kullanılan ipek kirpikler doğal kirpik üzerinde ağırlık oluşturup, doğal kirpiğe zarar verebilir yada sıcak su ve makyaj malzemesi yada makyaj çıkarıcıları, cilt bakım ürünleri gibi dış etkilerden etkilenip karışabilir. Bu nedenle ideal süre 3-4 haftadır. İpek kirpiklerin düzenli bakımı ve ara bakım seansları kullanım süresini uzatır.  

İpek Kirpik Bakımı

  İpek kirpik günlük bakımı nasıl yapılır? konusu uygulama sonrası yapılan günlük bakımlar kullanım süresini artırmak için dikkat edilmesi gereken bir konudur. İpek kirpik günlük bakımı için her gün rutin olarak kirpiklerinizi taramanız ve yağsız temizleyiciler ile temizlemeniz önemlidir. Ayrıca, maskara kullanımı kesinlikle tavsiye edilmez ve eyeliner gibi ürünler kullanırken ve bunları çıkarırken dikkatli olmanız ve kirpiklerinizi çok fazla ovuşturmamanız gerekir.  

İpek Kirpik Kullanımı Kolay Mıdır?

  İpek kirpik kullanım süresi genellikle kişiden kişiye kirpik uzama hızı, bakımı, uyuma şekli vb. birçok nedenle değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genellikle ipek kirpik uygulamaları ortalama olarak 3 ila 6 hafta arasında dayanabilir. Bu süre, kişinin kirpiklerinin doğal dökülme hızına, kirpiklerin bakımına ve uygulamanın kalitesine bağlı olarak değişebilir.   İpek kirpik, dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak isteyenler için ideal bir çözümdür. ipek kirpik nasıl kullanılır? konusunda doğal kirpiklere özel bir yapıştırıcı ile tek tek yapıştırılır. İpek kirpikler, göz alıcı bir bakış elde etmenizi sağlarken günlük makyaj rutininizi kolaylaştırır ayrıca makyajsızken de bakımlı görünmenizi sağlar.   İpek kirpik kullanımı ilk bakışta zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Makyaja ayıracağınız sürenin çok daha azını doğru kullanım ve günlük bakıma ayırdığınızda büyük kolaylık sağlar. Doğru şekilde uygulandığında ve bakımı yapıldığında, ipek kirpikler hayatınızın vazgeçilmezi haline gelebilir. İpek kirpik ne kadar kullanılır? sorusunun cevabı ise kirpiklerin türüne ve bakımına göre değişmektedir. Ortalama olarak, ipek kirpikler 3 ila 6 hafta arasında kullanılabilir.  

İpek Kirpik Nasıl Takılır?

  İpek kirpik takma işlemi, son yıllarda kadınların güzellik rutinlerinde popüler hale gelmiştir. Bu işlem, doğal kirpikleri daha uzun, dolgun ve çekici göstermek için kullanılan bir yöntemdir.    İpek kirpik takmanın temel adımları uygulamayı yaptıranlar açısından oldukça basittir. Uzmanlarımız tarafından tamamen el işçiliği ile uygulanmaktadır.   Uygulamada ilk olarak yapılan adım; kirpiklerin temizlenmesidir. Kirpiklerin yağdan arındırılması, yapışkanın daha iyi tutunmasını sağlar. Ardından, bir tekniğe dayanarak ipek kirpikler, özel bir yapıştırıcı ile doğal kirpiklerin üzerine tek tek uygulanır. Bu adım, sabır gerektiren bir işlemdir ve dikkatlice yapılmalıdır. Kirpiklerin şekline ve uzunluğuna,göz yapısına göre farklı stiller tercih edilebilir.    Kalıcı ipek kirpik takma işlemi, dikkatli bir şekilde yapılmalı ve kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Ayrıca ipek kirpiklerin doğal kirpiklere zarar vermemesi için uzmanlar tarafından uygulanması ve önerilen bir süreyle kullanılmalıdır. İpek kirpik takma işlemi, güzellik uzmanlarımız tarafından profesyonelce yapılan bir işlemdir. Bizimle iletişime geçerek, konu hakkında detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.  

Göz Şekline Göre İpek Kirpik Uygulaması Yapılır Mı?

  Göz şekline göre ipek kirpik uygulaması son zamanlarda oldukça popüler hale gelen bir yöntemdir. Örneğin; aşağı doğru üzgün ve yorgun ifade veren göz yapınız varsa bu kullanılan kirpik efektleri sayesinde yukarıya çekilebilir, kedi gözü efekti verilebilir yada gözleriniz birbirinden ayrık ise efektler sayesinde yaklaştırılabilir gibi birçok göz şekline uygun efektler vardır. Bu efektleri uygulayabilmek uzmanın tecrübesi, bilgisi ve salonun malzeme çeşitliliği ile ilgilidir.   

İpek Kirpik Uygulaması Ne Kadar Sürer? 

  İpek kirpik uygulama süreleri istenilen kirpik modeline göre değişiklik gösterir. İpek kirpikleri uygulamak genellikle bir buçuk saat sürerken, volum kirpik uygulamaları istenilen volume göre iki, iki buçuk saat sürebilir. Tercihiniz volum kirpik uygulaması da olsa yine ipek kirpik uygulamasındaki gibi her kirpiğe tek tek uygulanır.   Yuvarlak gözlere sahip kişiler için gözleri daha çekik gösteren kirpik modelleri tercih edilmelidir. Badem gözler ideal göz şekli olarak kabul edilir. Bu göz şekline sahip kişiler için her model kirpik kullanılabilir.   Çekik gözlü kişiler için gözleri daha yuvarlak yada iri gösteren kirpik modelleri tercih edilmelidir. Bu modelde, iç köşelerde daha uzun, dış köşelerde ise daha kısa kirpikler kullanılır. Düşük göz kapaklarına sahip kişiler için, göz kapaklarını daha kalkık gösteren kirpik modelleri tercih edilmelidir. Bu modelde, kirpiklerin uçları hafifçe yukarıya kıvrılmış yada uca doğru uzun modeller tercih edilir..   

İpek Kirpik Su Geçirir Mi?

  İpek Kirpikler suda, denizde bozulur mu? İpek kirpikler sudan, denizden etkilenmez. Bu nedenle özellikle tatil öncesi çok tercih edilir. Tatile gittiğinizde de rutin bakımını eksik etmemeniz gerekmektedir. Her denizden sonra taramanız mümkünse duru suyla yıkamanız, yapışkanın kalıcığını korumak için tavsiye edilir. Su ve denizden uzak durmamız gereken tek zaman dilimi uygulamayı yaptırdıktan sonra ilk 24 saattir. Bu zaman diliminde kirpik yapıştırıcı taze olduğu için genleşebilir ve kirpiğin yapıştırılma stilini de bozabilir.  

İpek Kirpik Doğal Kirpiğe Hangi koşullarda Zarar Verir?

  İpek kirpiklere rimel sürülmemelidir. Rimelin yapışkan dokusu ipek kirpikleri birbirine yapıştırır ve yine rimeli çıkarmak için kullanacağınız malzemeler ve ovalayarak çıkarmak, birbirine yapışan bu kirpiklerin kopmasına sebep olur. Unutmayın ki kopan her bir ipek kirpik yapıştırıldığı doğal kirpiği de beraberinde koparacaktır. Rimelin kirpikten arındırılmasının güç olması nedeniyle rimel kullanılmamalıdır .Rimel kullanmak hem ipek kirpiğinize hem doğal kirpiğinize zarar verir. Bizler zaten rimel kullanmamak için ipek kirpik yaptırdığımız için bunun yerine uygulamayı yapan uzmana istediğiniz volum ve kirpik kalınlığını iyi tarif edersek, rimel kullanma ihtiyacı duymayız.   İpek kirpik kullanırken makyaj çıkarıcılarımız ve göz çevresi kremlerimize de dikkat etmemiz gerekir. Yağ bazlı makyaj çıkarıcılar ve yağlı kremler kirpik yapıştırıcısının ömrünü kısaltabilir. Bunun yerine su bazlı makyaj çıkarıcıları kullanmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda makyajımızı çıkarırken dikkat etmemiz gereken şeylerden biri de pamuklardır. Pamuklar kirpiklere takılabilir. Bu nedenle pamuklarla çıkarmak yerine göz makyajımızı temizlerken makyaj temizleme mendilleri gibi tüysüz çıkarıcılar ile temizlemenizi tavsiye ederiz.   İpek kirpik yaptırdığımızda gözlerimizi sert bir şekilde ovalamayı bir süre hayatımızdan çıkartmalıyız. Çünkü sert darbeler kirpiklerinizi koparabilir.  

İpek Kirpik Nerede Yaptırılır?

  İpek kirpikler, doğal kirpiklerinize hacim ve uzunluk katarak daha dolgun ve etkileyici görünmelerini sağlayan bir uygulamadır. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen bu uygulama, ipek kirpik yapan yerler arasında yer alan Tırnak Butik, profesyonel hizmet vermektedir.  

İpek Kirpik Fiyatları

İpek kirpik fiyatları, seçilecek kirpik modeline göre değişmektedir. Bunlar; Klasik volume / ipek kirpik, 2d, 3d, 4d, 5d, 6d volum kirpik olarak ve mega volum kirpik olarak değişiklik gösterir. Kirpik uygulamalarında fiyatı belirleyen unsur ne kadar el işçiliği gerektiğidir.   İpek kirpik / klasik volüm kirpik tek tek takılırken diğer volüm kirpikler el işçiliği ile birleştirilip fan yapılarak uygulanır. Yani yoğunluğuna göre 2-3 katı el işçiliği gerektirir.   İpek kirpik fiyatlarımızı incelemek için: https://tirnakbutik.com/fiyat-listesi/   

Sıkça Sorulan Sorular

İpek Kirpik Zararlı Mıdır?
En sık sorulan sorudur zararlı olup olmadığı yada kirpiği döküp dökmediği.. Anlaşılan o ki çoğu insanın ipek kirpik ile ilgili kötü bir deneyimi olmuş fakat bu soruyu şöyle cevaplamak isteriz; Öncelikle bilinmesi gereken uzmanın çok donanımlı bilgilere sahip olması gerekir standart başlangıç eğitimleri bu uygulamayı yapmak için yeterli değildir. Ukrayna, Rusya, Uzak doğu ülkeleri önde olmak üzere bu sektör üzerine üniversiteler ve donanımlı kurslar bulunuyor ve bu uygulamanın doğal kirpiklerinize zarar vermemesi için uzmanın profesyonelliğinin önemi dışında, doğru uygulama + doğru malzeme + doğru kullanım gerekiyor. Detaylı bilgi için ipek kirpik zararlı mıdır yazımızı okuyabilirsiniz. İpek kirpik tek tek ve tane tane uygulanması gereken bir işlemdir. Doğal kirpiğe yapıştırılış stili bile çok önemlidir. kirpik yapıştırcısının kalitesi, kirpiğin kalitesi, ipek kirpiğin kalınlık yada uzunluğunun doğal kirpiğe göre seçimi ve uyumu daha birçok konuda çok bilgili ve bilinçli yapılması gereken bir uygulamadır ve ne yazık ki ülkemizde malzeme yetersizliği ve bu alandaki eğitim eksiklikleri nedeniyle birçok uygulamacı doğru uygulama yaptığını düşünse de yanlış uygulama yapmakta ve maalesef ki kötü deneyimlere sebep olmaktadır. İpek kirpik doğru uygulama yapılır, doğru malzeme kullanılır ve kullanıcı bakımı doğru yaparsa kirpiklere zarar vermez. Bu konuda biraz şımarıklık edip eğitmenimizin Uluslar arası yarışmada derecesinin olduğunu söylemek isteriz.
İşlem Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?
Yüz üstü yatmak, rimel sürmek, gözleri ovalamak, düzenli taramayı bırakmak, aşırı göz makyajı yapmak, yağlı makyaj çıkarıcıları ve kremleri kullanmak, ipek kirpikleri çekerek çıkarmaya çalışmak, bakımlarına zamanında gelmemek, çıkarma işlemlerini kendi yöntemleriyle ya da amatör bir yerde yaptırmak, kaynar suyla yıkamak. Bunlar ipek kirpiğin ömrünü kısaltmakla beraber doğal kirpiğe de zarar verir.
Ne Kadar Dayanır?
Tek kullanımlık uygulamalarda( kişinin kullanımına göre) 4-6 hafta kullanılabilir ya da 3 haftada bir rutin periyotlarla bakım yaptırarak 3-4 ay kadar kullanılabilir.

The best pricing
plans of our services

Prices
Withdrawal is included in the price
$ 25.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 15.00
$ 25.00
Withdrawal is included in the price
$ 10.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 32.00
Withdrawal is included in the price
$ 12.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 17.00