Randevu Al

Kalıcı Makyaj

kalici-makyajj

Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj, günümüzde popülerlik kazanan ve kişinin belirli bölgelerinde makyaj malzemeleri kullanılarak yapılan bir kozmetik uygulamadır. Bu uygulama genellikle kaşlar, dudaklar ve gözler gibi yüzün belirli bölgelerinde tercih edilir. Kalıcı makyaj, genellikle "mikropigmentasyon" olarak da adlandırılır ve cildin altına pigment enjekte edilerek gerçekleştirilir.   

Kalıcı Makyaj Nedir?

  Kalıcı makyaj diğer adı ile ‘’Mikro Pigment uygulaması’’ mikro, steril ve tek kullanımlık iğneler ile organik içerikli renklerin deri yüzeyinin hemen altına enjekte edilmesi ile yapılan işleme denir.  

Kalıcı Makyaj Çeşitleri

  Kalıcı makyaj steril ve tek kullanımlık iğneler ile organik içerikli renklerin deri yüzeyinin hemen altına enjekte edilmesi ile yapılan aslında günümüzde yarı kalıcı olan işleme denir. Kalıcı makyaj uygulamaları eskiden dövme boyalarının kozmetik amaçlı kaş, dudak, göz çevrelerine uygulanması ile ortaya çıkmıştır fakat günümüzde bu boyalar artık geçici ve çeşitlilik açısından da zenginleşmiştir.    Kalıcı makyaj, micro pigmentasyon ve microblading olarak iki teknikle yapılmaktadır.    Micropigmentasyon tekniğinde, özel bir cihaz kullanılarak cilde doğal görünümlü pigmentler enjekte edilir. Microblading ise manuel olarak cilt yüzeyine micro kesiler atılarak yapılır. Her iki işlem sırasında kullanılan pigmentler, cilt tonuna ve kişinin tercihlerine uygun olarak seçilir. Tırnak Butik, kalıcı makyaj çeşitlerinizi cilt tipinize ve isteklerinize uygun şekilde uygulamaktadır.   Kalıcı makyaj, günlük makyaj rutinini kolaylaştırmak ve zamandan tasarruf etmek için ideal bir çözümdür. Yüzün belirli bölgelerine pigment enjekte edilerek yapılan bu işlem, uzun süreli renk ve şekillendirme sağlar. Kalıcı makyaj çeşitleri, kişisel ihtiyaçlara ve tercihlere göre farklı uygulamaları içerir. Kalıcı makyaj çeşitleri şöyledir:  
  • Micropigmentasyon kaş
  • Microblading kaş
  • Kalıcı eyeliner
  • Dipliner
  • Dudak renklendirme
  • Medical alanda da meme ucu, ameliyat yaralarının kapatılması vb. birçok çeşitleri bulunmaktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı

En çok tercih edilen uygulamadır. Mikroblading ve mikropigmentasyon olmak üzere iki ayrı yöntem ile işlem yapılır. Pudralama ve kıl tekniği uygulaması ile kaşların eksik olduğu durumlar, yara izleri, asimetrik kaşlarda, hastalık sebebiyle kaşı dökülenler, açık renk kaşları belirginleştirme, daha farklı kaş modeli isteyenlere işlem yapılır.  

Kalıcı Eyeliner & Dipliner Uygulaması

  Eyeliner kontür uygulamasını kişiye özel olarak, kişinin göz yapısına göre belirlenen şekilde çizim yaparak gerçekleştiriyoruz. İşlem yapımı 1 ila 2 saat arası sürmekte 30 gün sonra ise bir rötuş işlemi yapılmaktadır. İşlem kalıcılığı ise cilt tipine göre 1,5 yıl-3 yıl arasında değişmektedir. Göz yapısından, düşük göz kapağından şikayetçi olan, daha çekik ve daha dikkat çekici bir görüntü elde etmek isteyenlerin tercih ettiği kalıcı makyaj yöntemidir.  

Dudak Renklendirme

  Dudak renklendirme dudakların kendi çerçeve hattının dışına çıkmadan uygulanan bir kalıcı makyaj işlemidir. Kalıcı dudak renklendirme, zamanla solan ve doğal rengini kaybetmiş dudakları çok daha parlak ve dolgun görünmesini sağlamak amacı ile uygulanır.  

Kalıcı Makyaj Fiyatları

  Kalıcı makyaj fiyatları, genellikle uygulama yapılan bölgeye göre değişkenlik gösterir. Örneğin; kaş kontürleri, göz kapağına eyeliner çekme veya dudaklara renklendirme işlemi gibi farklı bölgelere yapılan uygulamaların fiyatları farklı olabilir. Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise kaşınızda daha önce kalıcı bir işlem olup olmadığıdır. Çünkü kalıcı yanlış yapılmış bir işlemi düzeltmek yeni bir işlem yapmaktan daha zordur.    Kalıcı göz makyajı fiyatları talep edilen işleme göre değişiklik gösterebilmektedir.  Bunun yanı sıra kullanılan kalıcı makyaj boyaları da fiyatı belirleyen unsurlar arasında yer alır.    Randevu ve fiyat bilgisi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat listemiz: https://tirnakbutik.com/fiyat-listesi/  

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

  Özellikle ilk defa bu alanda uygulama yaptırmak isteyen kişiler, bu konuda detaylı araştırma yapmalıdır. Çünkü yanlış uygulamalar sonrasını sancılı zor bir sürece götürebilir. Kalıcı makyaj, kaş, eyeliner ve dudak gibi bölgelere pigment enjekte edilerek yarı kalıcı bir makyaj görünümü oluşturma işlemidir. Bu gibi işlemleri tamamen kalıcı yapılması ileride pigmentlerin renk değiştirmesine cildimiz yaşlandığındaki görüntüsüyle uyuşmamasına yada ileride değişen zevklerimiz ve isteklerimizin karşılanmamasına sebebiyet verebilir. Kalıcı Makyaj uygulamaları doğru yapıldığında kişiye zinde ve bakımlı bir görüntü verirken, günlük makyaj rutinimiz için ayırdığımız zamandan da tasarruf etmemizi sağlar.    Kalıcı makyaj uygulaması steril bir ortamda ve uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır. İşlem öncesi uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülerek uyuşturulur. Daha sonra, istenilen işlem için yüzünüze uygun çizimler yapılır. Uzmanın yüz oranlarınıza göre belirlediği çizimler ve sizin talepleriniz hakkında görüşülür ve bir karar verilir, Yapılan çizim üzerinden seçilen pigment cilt altına mikro iğneler yardımıyla enjekte edilir. İşlem yaklaşık 1-2 saat sürer.   Kalıcı makyaj süresi kullanılan pigmentin türüne, uygulama tekniğine ve kişinin cilt tipine göre değişebilir. Ortalama olarak 1-3 yıl kalıcılık gösterir. Bu sürenin sonunda pigmentler solmaya başlar ve tekrar uygulama gerekebilir. Bu süre yağlı ciltlerde daha kısa olurken, kuru ciltlerde daha uzun olabilir. İşlemin süresini belirleyen en önemli unsur cilt yapınızdır.  

Kalıcı Makyaj Uygulaması Nerede Yaptırılır?

  Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak için birkaç seçenek bulunmaktadır. Güzellik merkezimizde uzmanlaşmış profesyoneller tarafından kalıcı makyaj uygulamaları yapılmaktadır. Bizimle iletişime geçerek en yakın tarih için randevu oluşturabilir, güzelliğinizi kalıcı hale getirebilirsiniz.  

İstanbul Kalıcı Makyaj

  İstanbul’un yoğun temposunda yaşayan bir kadınsanız kalıcı makyaj uygulamaları, sizin için ideal bir çözüm olabilir. Kalıcı makyaj çoğu kadın için güzellik ve pratiklik arayışında önemli bir rol oynamaktadır.   Kalıcı makyaj, adından da anlaşılacağı gibi, makyajın uzun süreli olarak ciltte kalmasını sağlayan bir tekniktir. Bu teknik, özellikle yoğun iş temposu içerisinde olan kadınlar için makyaj yapma sürecini kısaltmak ve pratiklik sağlamak adına oldukça cazip hale gelmiştir.   İstanbul'da kalıcı makyajın en yaygın uygulamalarından biri, kaşlara yapılan kalıcı makyajdır. Son zamanlarda dudak gençleştirme olarakta sık sık gördüğümüz dudak pigmentasyonu da popüler uygulamalar arasındadır. Özellikle dudak renk ve pigmentlerini kaybetmiş yada dudak çizgilerini belirginleştirmek isteyenler sıklıkla tercih etmektedir.   Doğal görünümlü, simetrik ve belirgin kaşlar, yüzü çerçeveleyerek anında daha çekici bir görünüm elde etmeyi sağlar. Bunun yanı sıra, göz çevresine uygulanan eyeliner veya göz farı gibi işlemler de sıkça tercih edilmektedir. Bu uygulamalar, sabahları makyaj yapma zamanını kısaltırken, gün boyu taze ve çarpıcı bir görünüm sunar.   

Kalıcı Makyaj Ne Kadar Kalır?

  Kalıcılık süresi kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterebilir.   Kalıcı makyajın dayanma süresi, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Bunlar arasında kişinin cilt tipi, yaşam tarzı, uygulamanın yapıldığı bölge ve kullanılan pigmentin kalitesi gibi faktörler bulunur.    Kalıcı makyajın dayanıklılığı, uygulanan bölge ve kişinin cilt tipine bağlı olarak değişir. Genellikle dudak çizgisi veya kaşlar gibi alanlarda yapılan işlemler, yaklaşık olarak 1 ila 3 yıl arasında kalabilir. Ancak, göz çevresinde yapılan işlemler daha uzun sürebilir ve 3 ila 5 yıl kadar kalabilir.   Kalıcı makyajın dayanıklılığını etkileyen faktörler arasında güneşe maruz kalma, cilt bakım ürünleri kullanımı ve doğal cilt dökümü süreci yer alır. Güneşe maruz kalma, pigmentlerin solmasına neden olabilir. Bu nedenle güneş koruyucu kullanmak önemlidir. Ayrıca, kalıcı makyajın renginin solmasını önlemek için düzenli olarak bakım yapılması önerilir.  

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Makyaj Yaptıranların Dikkat Edilmesi gerekenler Nelerdir?
-Uygulama sonrası solaryum, sauna, buhar odası, yüzme gibi aktiviteler yapılmamalı -Uygulama yapılan bölgeler kaşınmamalı, ,kabuklanma oluşmaması için bol nemlendirilmeli, kabuklanma olursa da elle kaldırılmamalı -Uygulama yapılan bölgeye kimyasal uygulama yapılmamalı -En az 15 gün güneşe çıkılmamalı. -En az 3 gün uygulama yapılan bölgenin suyla teması kesilmelidir
Kalıcı Makyajın Rengi Ne Zaman Oturur?
Kalıcı makyaj uygulaması sonrasında rengin cilde oturması zaman almaktadır. Özellikle kaş uygulaması sonrasında renk size koyu ve kalın görünebilir. Yaklaşık olarak 3 hafta sonra rengin tam olarak oturmasıyla birlikte uygulama son halini almış olmaktadır. Dudaklara yapılan uygulamada, işlem sonrasında ve bir kaç gün dudaklar solgun görünebilir, bunun sebebi de deri üzerinde ek bir tabaka oluşmasıdır. Yaklaşık 3-4 hafta içerisinde bu ek tabaka döküleceği için dudaklarınız eskisinden daha parlak görünecektir.
Kalıcı Makyajın Riskleri Var Mı?
Kullanılan malzemelerin tek kullanımlık ve steril malzemeler olmalıdır bu şekilde ortamdan herhangi bir hastalığın bulaşma riski sıfıra indirilmiş olur. İşlem sırasında uzmanın gerekli temizlik şartlarını sağlamasının önemli olduğu kadar işlem yaptıran kişilerinde enfeksiyon riskine karşı kendisine belirtilen önlemlere dikkat etmesi gerekmektedir.
Kalıcı Makyaj Uygulaması Acı Verir Mi?
Uygulama yapılacak alan lokal anestezi kremi ile uyuşturulmakta ve herhangi bir acı hissedilmemektedir. İşlem bittikten sonra kişi günlük hayatına geri dönebilir ve herhangi bir kısıtlama olmadan gününü devam ettirebilir Biz kısaca kalıcı makyaj için geçici olan güzeldir diyor ve geçici olan uygulamaları tercih etmenizi öneriyoruz.

The best pricing
plans of our services

Prices
Withdrawal is included in the price
$ 25.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 15.00
$ 25.00
Withdrawal is included in the price
$ 10.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 32.00
Withdrawal is included in the price
$ 12.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 17.00