Randevu Al

Kalıcı Oje

kalici-oje-ana

Kalıcı Oje

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. Sürekli olarak ellerinin güzel görünmesini isteyenler için, ojeler en sık başvurulan görsel bakım ürünüdür. Ojeler, belirli bir süre boyunca tırnakta ilk sürülen görünümünü korurlar. Sonrasında çatlama, çıkma ve çıkarılmadığı zaman tırnakta sararma yapması gibi nedenlerden dolayı tırnaktan çıkarılmaları zorunlu hale gelir. İş hayatı, ev hayatı ve daha bunun gibi birçok zaman alan iş ile ilgilenirken, oje sürüp silmek artık zahmet haline geliyor. Kalıcı oje, oje sürmeyi sürekli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluk olmaktan kurtarır. Tırnak üzerinde uzun süre boyunca seçilen rengin kullanılabilmesine izin veren uygulama olarak nitelendirilmesiyle ve uzun süreli parlak, bakımlı görünümü korumasıyla kalıcı ojeler son yılların en popüler trendleri arasında yer alıyor. Kalıcı ojeler çok sayıda kadının ilk tercihi olmayı da başarmış durumdalar. Uygulama aşamasında mevcut olan rahatlığıyla, uygulama sonrasında görülen detaylarının tamamında memnuniyeti sağlayan özellikleriyle fark yaratan bir uygulamadır.

Kalıcı Oje Nedir?

UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır. Kullanım süresinin uzun vadeli olması, standart ürünlerden ayrılmasında doğrudan etkili olur. Kalıcı oje haftalar boyunca parlaklığını kaybetmeden temiz görünümünü korumayı başarır. Hava ve su geçirme özelliği sayesinde haftalar boyunca tırnak üzerinde kalmasına rağmen sararma yapmaz. Kalıcı oje, dayanıklılığıyla beraber uzun vadeli tercih ediliyor olmasıyla, kendisine özgün işlem adımlarına sahiptir.

Kalıcı Oje Uygulaması

Son zamanların en popüler uygulamalarından biri olarak tanımlanan kalıcı oje, uygulama aşamasında belli başlı işlemlerin tamamlanmasının ardından üç haftalık kullanıma hazır hale gelir. Öncelikli olarak tırnaklar törpülenerek istenilen şekil verilir (küt, balerin, badem, vs.). ardından kalıcı oje için uygulama adımına geçilebilir. Kalıcı oje uygulamaya başlamadan önce tırnakların yağdan arındırılmış olması gerekir. Bunun için kullanılan solüsyonlar ile tırnağı matlaştırarak işleme devam edebiliriz. İkinci adım olarak baz uygulaması yapılır ve baz uygulaması ile tırnak yüzeyinde varsa bozukluk, renk eşitsizliği ve bunun gibi sorunlar giderilerek pürüzsüz bir yüzey elde ederiz. Üçüncü adım olarak, elde ettiğimiz pürüzsüz yüzeye renk uygulamasını yapılır. Kalıcı ojenin yapısı normal ojelerin yapısından farklı olduğu için mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır, aksi halde güzel bir görünüm yakalamak pek mümkün olmayabilir. Renk seçimi ve uygulaması yapıldıktan sonra, parlaklığı ve koruyuculuğu sağlayan en önemli faktör olan top coat uygulaması yapılır. Bunu yaparken ojenin tamamen kaplanmış olmasına özen gösterilir. Artık ojeler üç haftalık parlak ve bakımlı görünüm için hazırdır.

Kalıcı Oje Fiyatları

Kalıcı oje fiyatları en çok merak edilen soruların başında gelir. fiyatları belirleyen unsurlar kalıcı ojeyle beraber verilen hizmetlere göre değişmektedir salonlarımızda kusursuz işlem sonucu ve aynı zamanda daha uzun, sağlıklı kullanım için kalıcı oje işlemleri manikür ile beraber yapılmaktadır hatta isteğe göre güçlendirici base coat seçeneğide dahildir.Tüm bu hizmetlerin dahil olduğu kalıcı oje paketlerimiz bulunmaktadır. Tek başına manikürsüz güçlendirici base olmadan uygulanan kalıcı oje fiyatları her şey dahil paketlere göre tabi  ki daha ekonomiktir.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkar?

Kalıcı oje, son yıllarda popülerliği artan bir güzellik trendi haline gelmiştir. Geleneksel ojeden farklı olarak, kalıcı oje uygulaması daha dayanıklı bir sonuç sağlar ve uzun süre parlaklığını korur ve bozulmadan kullanılabilir. Ancak, kalıcı ojenin yanlış  çıkarılması yada uzmanlar tarafından çıkartılmaması doğal tırnağa zarar verebilir.  Kalıcı oje nasıl çıkar? Kalıcı oje iki şekilde çıkarılabilir.Birincisi özel solüsyon yada saf aseton ve pamuklar yardımıyla yada profesyonel cihazlar ve uygun sertlikte uçlar yardımıyla çıkartılabilmektedir. Evde kendi imkanlarınızla kalıcı oje çıkarmak istiyorsanız ,pamuk topunu saf asetonla ıslattıktan sonra, ojenin üzerine yerleştirin ve tırnaklarınızı folyo ile sarın ve tırnağınızın üzerinde 10-15 dakika bekletin. Bu süre zarfında aseton, ojenin yapısını zayıflatır ve çıkarılmasını kolaylaştırır sonrasında kağıt törpü yardımı ile üzerindeki kalan ojeleri temizleyebilirsiniz fakat bu kalıcı oje çıkarma yöntemi her kalıcı ojede aynı performansı göstermeyebilir bazı kalıcı ojeler kolayca çıkabilirken bazıları zor çıkmaktadır ve solüsyon yada asetonlar yeterli olmaz.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır? Aşamaları

Kalıcı oje yapımı, klasik oje yapımından biraz daha farklıdır. Kalıcı oje yapım aşamaları şöyledir:
 1. Tırnaklarınız temizlenir ve törpülenir.
 2. Kuru manikür ile etleriniz detaylı temizlenir
 3. Tırnaklarınız yağdan arındırılır.
 4. Primer sürülür ve kurumaya bırakılır.
 5. Baz kat (base coat) sürülür ve UV lambası altında kurutulur.
 6. Renkli oje sürülür ve UV lambası altında kurutulur.
 7. İkinci kat renkli oje sürülür ve tekrar UV lambası altında kurutulur.
 8. Parlaklık katı (top coat) sürülür ve UV lambası altında kurutulur.
 9. Tırnak etlerine cuticle yağı sürülür.

En Çok Tercih Edilen Kalıcı Oje Renkleri

Kalıcı oje renkleri, klasik ojeler kadar çeşitlidir. En çok tercih edilen kalıcı oje renkleri sezonsal değişiklik gösterse de her sezonda tercih edilen renkler:
 • Nude tonlar
 • Kırmızı
 • Bordo Tonları
 • Pembe tonları
 • Rakı beyazı
 • French ojeler ve Ombre tırnak tasarımlarıdır.

Hamilelikte Kalıcı Oje Yaptırılır Mı?

Hamilelikte kalıcı oje yaptırmanın bebeğe herhangi bir zararı olduğuna dair kesin bir bilgi yoktur. Ancak, bazı uzmanlar hamilelikte kimyasallardan uzak durmayı önermektedir. Bu nedenle, hamilelikte kalıcı oje yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız daha güvenlidir.

Kalıcı Oje Zararlı Mı?

Kalıcı ojelerin içeriğinde UV lambası ile aktive olan kimyasallar bulunur. Bu kimyasalların bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabileceği olasıdır. Ayrıca, kalıcı oje uygulaması sırasında tırnaklara uygulanan fazla törpüleme işlemi ve çıkarma esnasındaki kontrolsüz törpü işlemleri tırnakları inceltebilir. Bunun dışında UV cihazları tıpkı solaryum cihazları gibi düzenli kontrol edilmelidir.Süresi biten UV/LED cihazları kanserojen etki yaratabilir. Ampullerin süresi bitmeden cihazlar değiştirilmelidir. Bu nedenle tercih ettiğiniz salonların tüm kontrolleri düzenli yaptığından emin olmanızda fayda var.

Ayak için Kalıcı Oje Yapılır Mı?

Ayak için de kalıcı oje yapılabilir. Ayak tırnaklarında kalıcı oje, el tırnaklarından daha uzun süre kalır bunun sebebi ayak tırnaklarımızın el tırnaklarımıza nazaran daha yavaş uzamasıdır. Fakat yinede pedikür ihtiyacımız geldiğinde kalıcı ojenin de değiştirilmesini öneriyoruz.

Kalıcı Oje Ne Kadar Kalır?

Kalıcı oje doğal tırnaklarımızın uzama hızına bağlı olarak 2-3 hafta kadar tırnaklarınızda kalabilir. Bazı kişilerde bu süre 4 haftaya kadar uzayabilir. Ayak tırnaklarında kalıcı oje ise el tırnaklarına göre daha uzun süre kalabilir bu süre bazen 1,5-2 ayı bulabilir.

Kalıcı Oje Yapımı Ne Kadar Sürer?

Kalıcı oje yapımı, yaklaşık 45 dakika ile 1 saat 30 dakika arasında sürer. Kalıcı oje yapımının süresi, bazı faktörlere bağlı olarak değişebilir.

Kalıcı Oje Neden Soyulur?

Kalıcı ojenin soyulmasının birkaç sebebi olabilir:
 • Tırnakların yeterince temizlenmemesi
 • Tırnak etlerinin yeterince temizlenmemesi
 • Tırnakların yeterince yağdan arındırılmaması
 • Primer veya baz katın iyi sürülmemesi
 • Tırnakların çok ince olması ve kırılması
 • UV lambasının yetersizliği

Kalıcı Ojenin Üstüne Oje Sürülür Mü?

Kalıcı ojenin üstüne oje sürülür mü? Kalıcı ojenin üstüne klasik oje sürülebilir ve asetonla çıkarıldığında alttaki kalıcı oje zarar görmez. Burada önemli olan kalıcı ojeyi kapatabilecek bir normal oje rengi seçmektir.

Kalıcı Oje Tırnak Uzatır Mı?

Kalıcı oje tırnaklarınızın kolay kırılmasını engeller kırılmayan tırnaklar ise daha hızlı uzayabilmektedir fakat kalıcı ojenin tırnaklarınızı besleyici bir etkisi yoktur. Tırnak uzaması, genellikle genetik ve beslenme gibi faktörleri ile ilişkilidir.

Kalıcı Oje Nerede Yaptırılır?

Tırnak Butik, kalıcı oje uygulamasında uzmanlaşmış personellere ve gerekli ekipmanlara sahiptir. Bu nedenle, kalıcı oje yaptırmak için en güvenilir seçeneklerden biridir. Randevu ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kalıcı Oje İstanbul

İstanbul'da kalıcı oje kullanımı giderek daha popüler hale gelmektedir. Tırnak Butik, İstanbul'daki şubelerinde kalıcı oje hizmetlerini en iyi şekilde  İstanbul’da sunan salonlardan biridir. Tırnak Butik, geniş yelpazede renk, model ve deseni de profesyonel şekilde uygulamaktadır.  

Sıkça Sorulan Sorular

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?
Normal ojeler günlük olarak değişim gerekliliğini beraberinde getirirler. Kalıcı oje uygulamalarında ise tırnakta kalma süresi ortalama olarak 2 haftalık süre boyunca devam eder. Bakımların doğru yapılmasıyla süre 1 aya kadar uzayabilmektedir. Dayanıklılık süresi yüksek seviyede olduğundan dolayı sürekli olarak işlemin yapılması gerekmez.
Kalıcı Oje Avantajları
Normal ojeler günlük olarak değişim gerekliliğini beraberinde getirirler. Kalıcı oje uygulamalarında ise tırnakta kalma süresi ortalama olarak 3 haftadır. Kalıcı oje, tırnak üzerine bozulmadan kalır fakat tırnak uzadığı için yenilenmesi gerekmektedir. Kalıcı oje avantajları şu şekilde sıralanır: Dayanıklılık süresi Tırnakta ki kusurları kapatma Zaman kazancı İlk yapıldığı görünümü koruma Maliyet Tırnak kırılmalarını önleme
Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?
Kalıcı ojenin sürülmesinden önce manikür işlemi yaptırmak daha özenli bir görünüm sağlayacaktır. Oje sürümüne başlamadan önce tırnaklar, gerekli solüsyonlar ile işleme hazır hale getirilir. Oje sürülürken özellikle etlere değmemesine dikkat edilir ve sırası ile baz, renk, top işlemleri uygulanır. Kullanılan malzeme için önerilen süre kadar uv makinesinde kurutulduktan sonra kalıcı oje ile tırnaklar kullanıma hazırdır.
Kalıcı Ojenin Daha Dayanıklı Olması İçin Neler Yapılmalı?
Kalıcı ojeler genel yapıları itibariye dayanıklıdır. Ancak dayanıklılık süresinin uzatılmasına yönelik olarak dikkat edilecek belli başlı noktalar da aktif olarak tercih edilebilir durumdadır. Ellerin sürekli olarak temizlik ürünlerine maruz kalmaması, tırnağın üzerine darbe almaması ve törpüleme yapılmaması gerekir.
Kalıcı Oje Asetonla Çıkar Mı?
Kalıcı oje asetonla silme yöntemiyle çıkmaz. Mutlaka uzman kişiler tarafından gerekli malzemelerin mevcut olduğu yerlerde çıkarılması gerekmektedir. Gerekli solüsyonlar ile 10-15 dakika bekletildikten sora uzman kişi tarafından kolayca soyma işlemi yapılır ve bu işlem sırasında tırnağa herhangi bir zarar gelmez.
Kalıcı Oje İçin Hangi Renk ve Desenler Tercih Edilmelidir?
Ojelerde yapılan seçimle aynı şekilde kalıcı renk ve desenlerin tercih edilebilmesi mümkündür. Yapılacak seçimde genel olarak zevklere uygun şekilde belirlemeler yapılabilir. Sezonun yenilikçi, trend tercihleri de kalıcı oje uygulamaları için yaratıcı seçenekler olarak tanımlanır.
Kalıcı Ojenin Tırnağa Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?
Kalıcı ojenin yapılması aşamasında uzmanın doğru şekilde işlem adımlarını gerçekleştirilmesi ve çıkarma işleminde tırnağın zorlanmaması ile, zararsız bir yöntemdir. Tırnağında mantar, sedef, tırnak boşalması gibi problem olanların tercih etmemesi gereken bir işlem olarak değerlendirilir. Sağlıklı tırnaklar için verdiği başarılı sonuçlarla herhangi bir soruna yol açmaz.

The best pricing
plans of our services

Prices
Withdrawal is included in the price
$ 25.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 15.00
$ 25.00
Withdrawal is included in the price
$ 10.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 32.00
Withdrawal is included in the price
$ 12.00
Сlassic / European manicure + base coat + varnish + top
$ 17.00