Randevu Al
hailey2

Badem Tırnak Nasıl Yapılır? En Popüler Modelleri Nelerdir?

Badem tırnak şekli son zamanlarda en popüler tırnak modelleri arasında bulunuyor. Elleri oldukça zarif ve şık bir görünüme kavuşturan badem tırnaklar, birçok kadının tercih ettiği bir tırnak modeli haline geldi.

Badem tırnak nasıl yapılır? sorusu bu sebeple pek çok kadın tarafından sorulmaktadır. Badem tırnak şeklinin güzel bir formda verilebilmesi için tırnakların belirli bir uzunluğa sahip olması gerekiyor. Bu sebeple kendi doğal tırnaklarına badem şeklini vermek isteyen kişilerin tırnaklarının yeterli uzunlukta olması gerekir yada tırnakları kısa ama badem tırnak isteyenlerin jel protez tırnak ile tırnaklarını formun ihtiyacı olan boyda uzattırıp badem şeklini yaptırabilir.Badem tırnak kısa yada uzun formda yapılabilir fakat çok kısa tırnak kullanmayı seven kişiler için çok uygun bir model değildir.

Ancak tırnaklarını uzun şekilde kullanmak isteyen kişiler için badem tırnak şekli oldukça iyi bir seçenektir. Badem tırnak modelleri arasında son zamanlarda popüler olan nude renkler elleri daha zarif ve parmakları daha uzun gösterdiği için oldukça tercih edilmektedir.

Badem Tırnak Nedir?

Ellerin çok daha güzel görünmesi için tırnak şekli oldukça önemlidir. Kişinin el yapısına uygun bir tırnak şekli seçmesi daha zarif bir görüntü ortaya çıkarır. Bu nedenle birçok tırnak şekli arasından doğru seçimi yapmak oldukça zordur. Belkide bu nedenle pek çok kişi badem tırnak nedir? sorusunu sorarak bu tırnak şekli konusunda bilgi sahibi olmaya çalışıyor olabilir.

Badem tırnak, ismini badem şeklini andıran tırnak uçlarından almaktadır. Badem tırnaklar oval ve sivri tırnakların birleşimi gibi bir görünüme sahiptir. Tırnağın yan tarafları daha dardır ve uçlara doğru sivrilen oval bir şekle sahiptir.

Badem tırnaklar, oje ile birleşinde oldukça şık bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Pek çok kadın günlük kullanım için badem tırnakları nude renkli ojeler ile birlikte kullanmakta aynı zamanda badem tırnaklar çeşitli nail art işlemleri ile süslendiğinde ortaya çok şık tırnak dizaynları çıktığını görüyoruz.

Badem Tırnak Yapımı

Badem şekline benzediği için badem tırnak modeli olarak bilinen bu tırnak modeli, birçok kadının severek kullandığı bir tırnak modeli fakat bu tırnak modelinin tırnaklarımıza uygun olup olmadığı ise en son sorulan sorular arasında bunu öğrenmek için en kolay yol ise tabi ki profesyonel bir tırnak uzmanına danışmak yada tırnak salonlarında bulunan model kataloğunu tırnağımızın üzerine koyup şekli yapay tırnak ile görüp karar verebiliriz.

Tırnaklar üzerine çalışan uzmanlarımız, taleplerinize göre en uygun badem tırnak modelini ortaya çıkarabilir Badem tırnaklar isteğe göre kısa ya da uzun, dar yada geniş,  sivri yada daha oval formda olabilmektedir bu tamamen sizin tırnak yapınız yada zevkinize göre değişiklik gösterir.

Badem tırnak yaptırmak isteyen kişiler eğer sadece doğal tırnaklarını kullanmak istiyor ise tırnaklarını belirli bir boyuta kadar uzatması önemlidir. Çünkü tırnağa badem şeklini verebilmek doğru simetriyi yakalayabilmek için uygun bir törpüleme işlemi yapılmaktadır. Törpüleme işlemi oldukça önemli bir işlemdir ve tırnağa zarar verilmeden yapılması gereklidir. Bu sebeple uzmanlarımız tarafından yapılmalıdır.

Tırnak Hazırlığı

Badem tırnak şekline sahip olmak için öncelikle tırnakların hazırlanması gereklidir. İlk olarak tırnaklarınıza iyi bir manikür yapılmalı ve eğer kendi doğal tırnağınızı kullanacaksanız varsa eşit boyda olmayan tırnaklarınızın boyları eşitlenmelidir.

Tırnak Şekillendirme

Tırnak şekillendirme işlemi oldukça önemlidir. Badem tırnak şekli, tırnağın ucuna doğru daralan ve en uç kısmında hafif bir ovallik bulunan bir tırnak şeklidir. Badem tırnak şeklinin verilebilmesi için belirli bir tırnak uzunluğu gereklidir. Çünkü tırnağın büyük kısmı törpülenecektir.

Tırnak Uzatma

Badem tırnak şekli oldukça popüler olduğu için birçok kadın tarafından istenmektedir. Bazen kişilerin tırnak boyları badem tırnak şeklini vermeye yetecek uzunlukta olmayabilir. Böyle durumlarda ise ya kişinin tırnaklarının uzaması beklenmekte ya da jel tırnak ile tırnaklarınız uzatılıp badem formu verilebilir.

Badem Tırnak Törpüleme

Badem tırnakları oluşturmak için törpüleme işlemi son derece önemlidir. Oldukça kadınsı bir görüntü oluşturan badem tırnak şekline sahip olmak için tırnakların doğru şekilde törpülenmesi gereklidir.

Uzmanlarımız, en doğru şekilde tırnaklarınızı törpüleyerek badem şeklini vermektedir. İlk olarak doğru törpü seçimi yapılmalıdır. Çok keskin törpüler ile bu şekli vermeye çalışmak aniden formu kaybetmenize sebep olabilir.

Badem tırnak şeklini vermeye başlamadan önce tırnakların boyutunu ayarlamak gereklidir. Eğer doğal olarak badem tırnak için yeterli uzunluğa sahip tırnaklarınız varsa badem formu verilerek istediğiniz kalıcı oje yapılabilir. Ancak tırnaklarınız kısa ise tırnağınızı jel ile uzatmamız gerekmektedir.

Daha sonra badem tırnak törpüleme işlemine geçilmektedir. Törpü ile tırnakların yan kısmından uca doğru incelen form verilir ,  bu işlem tırnaklarınızın iki tarafında da yapılmakta sonra tırnağın uç kısmı törpü ile yuvarlanmaktadır.

Törpü Seçimi

Badem tırnak şeklini vermek için törpü seçimi yaparken çok sert yeni açılmış keskin kağıt törpüler tercih edilmemelidir.Daha yumuşak yada aşındırılmış törpüler form verme konusunda daha yardımcıdır. Keskin ve sert törpüler çok ani kısatma yapabildiğinden bazen ufak bir harekette tırnak formu kaybedilebilir.Bu nedenle keskin ve sert törpüler yerine yumuşak yada aşınıdırılmış törpüleri tercih etmek ve sağ sol aynı anda eşit törpülemek doğru formu yaklamanıza yardımcı olur.

Törpüleme Tekniği

Törpüleme tekniği özellikle badem tırnakta oldukça önemlidir. Çünkü tırnaklara badem şeklini verebilmek için sağ ve sol yanlardan törpüleme işlemi yapılmaktadır. İlk olarak tırnağın uç noktasına bir işaret konularak tırnağın uç noktası belirlenmektedir.

Daha sonra ise törpü ile tırnağın yan kısımlarından başlayarak uca doğru törpüleme işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlem esnasında tırnağın yapısına zarar vermemek için dikkatli davranılmaktadır.

Badem Tırnak Şekli Nasıldır?

Tırnak bakımı özellikle son dönemlerde popüler hale gelmiştir. Pek çok kişi bakımlı el ve tırnaklara sahip olmayı önemsemektedir. Bu nedenle tırnak modelleri ve yeni tırnak trendleri son zamanlarda merak edilen ve aranan konular arasındadır.Badem tırnak ise en trend tırnak modelleri arasındadır .

Badem tırnaklar, oval tırnakların daha inceltilmiş halidir. Tırnak yatağından başlayarak uca doğru incelmektedir. En uç kısmı ise oval tırnağa göre daha sivri ve esterik bir görünüme sahiptir.Tırnağın yan tarafları daha dar olduğu için elleri olduğundan zayıf ve uzun göstermektedir.

Badem tırnak şekli hem günlük kullanım hem de özel günler için oldukça iyi bir seçenektir. Zarif görüntüleri nedeni ile birçok kadının favorisi haline gelmiştir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir