Kirpik Lifting Botox

İçeriğinde bulunan argan yağı, proteinler, keratin ve vitaminler ile kirpikleri güçlendiren ve besleyen hidrolize keratin bir maskedir. Besleyici maske, kirpikleri keratin ile doldurarak daha kalın, dolgun ve daha uzun hale getirir. Tüm bunların yanı sıra kirpiklerde istenilen kıvrımı elde etmemizi sağlar, doğal kirpiğinizi iki kat daha uzun gösterir.

Kirpik lifting uygulamasına ek olarak yapılan Kirpik botoxu, tek başına yapılabilen bir uygulama değildir. Kirpik keratin lifting bakımına ek olarak geliştirilmiştir ve Türkiye’ye ilk olarak Tırnak Butik tarafından getirilip, uygulanmaya başlanmıştır.

Kirpik lifting uygulamasına ek olarak gelişen kirpik botox’unun asıl amacı;

kirpik tanelerini olduğundan üç kat daha kalın göstererek ,ince telli kirpik yapısına sahip kişiler için daha hacimli bir sonuç almaktır.

Kirpik Botox’u Nedir?

Türkiye’de bir ilk olan ‘Kirpik Botoks’ işlemi tek başına uygulandığı takdirde bir sonuç elde edilemez. Keratin lifting bakımı ile daha uzun ve kıvrımlı form verilen doğal kirpikleriniz, işleme ek olarak, işlemin altıncı aşamasında uygulanır.

İçeriğinde bulunan kolajen madde sayesinde kirpiklerin üzerinde bir maske görevi görerek kirpik tanelerine tutunur ve ekstra hacimli görünmesini sağlar.

Kirpik Botox Uygulaması

Beş etapta gerçekleşen ‘Kirpik Liftingi’ nin ilk aşamasında kirpikler temizlenip yağdan arındırılır,

ikinci aşamasında kişinin kirpiklerine uygun kalıplar seçilerek yerleştirilir ve istediği şekil verilerek uzatılır.

Üçüncü aşamasında kirpiklere keratin desteği verilir

Dördüncü aşamasında harici pigment uygulanarak, kirpiklerin daha koyu ve belirgin olması sağlanır.

Beşinci aşamada ise kirpikler vitamin ile beslenir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi keratin lifting bakımının altıncı aşaması olarak tamamen kişinin kendi isteğine bağlı yapılan bir uygulamadır. Kirpik botoksu uygulama kararı verilirken kirpiğin yapısı baz alınır. Yapı olarak ince telli veya seyrek kirpiklerde uygulanması tavsiye edilir.

Sık Sorulan Sorular

Uygulamanın yapılış süresi nedir?

Uygulamanın yapılış süresi keratin lifting ile beraber toplam bir saattir.

Kimler kirpik botox’u yaptırabilir?

Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Uzun, belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Uygulama sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Sadece ilk 24 saat su, makyaj malzemesi ve herhangi bir kozmetik ürün ile temas etmemesi gerekiyor. Uygulama ek bir madde içermediği için, bu süre geçtikten sonra kendi doğal kirpiklerinizi nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Kirpik botox’u yaptırdıktan sonra ne kadar süre kullanılabilir?

Kullanım süresi kirpik yapısına göre değişkenlik göstermekle birlikte ortalama bir süre baz alınırsa altı ile sekiz haftadır.

Kirpik botox’u uygulamasından sonra kirpikler deforme olur mu?

Kirpik botoksu işleminde kullanılan maddeler vücudun doğal olarak kabul ettiği maddelerdir. Bu yüzden herhangi bir olumsuz tepki ile karşılaşılmaz. Aksine içerdiği maddeler sayesinde düzenli kullanımda kirpiklerde bakım etkisi gösterir.

Kirpik botox’una talepler ne şekilde?

Özellikle ipek kirpik kullanımında zorlanan kişiler, ipek kirpiğin doğallıktan uzak olduğunu ve kirpiklere zarar verdiği düşüncesini benimseyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Doğallıktan uzaklaşmadan, daha bakımlı ve hacimli görüntü isteyen ve günlük makyaj kullanımını azaltmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla, bu durum haliyle taleplerin artmasını sağlıyor.

Bu işlem artık azımsanmayacak bir kitle tarafından biliniyor ve tercih ediliyor olsada, henüz tanışmamış kişiler de oldukça fazla ve bilinirliği arttıkça talebinde devamlı artacağı açıkça görünüyor.