Kirpik Botoxu

Kirpik keratin lifting uygulamasında yakaladığımız başarıdan sonra şimdi kirpik botoksunu keşfettik. Kirpik keratin lifting uygulamasına ek olarak gelişen kirpik botoxunun asıl amacı, kirpik tanelerini üç kat kalınlaştırmak. Daha açıklayıcı olması için bu uygulmayı soru cevaplarla açıkladık..

Kirpik botoxu nedir?

Türkiye’de bir ilk olan ‘Kirpik Botoks’ uygulaması ile mükemmel yoğun ve dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor.

Sık Sorulan Sorular

Kirpik botoxu uygulaması nasıl yapılıyor?

Altı etapta gerçekleşen lifting keratin bakım işleminin altıncı aşaması olarak, botoks maddesi uygulanır içeriğinde ki kolajen yapısı sayesinde kirpikler kalınlaştırılıyor ve son olarak vitamin ile besleniyor.

Uygulamanın yapılış süresi nedir?

Uygulamanın yapılış süresi yaklaşık olarak bir saattir.

Kimler kirpik botoxu yaptırabilir?

Herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Uzun, belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Uygulama sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Sadece ilk 24 saat su, makyaj malzemesi ve herhangi bir kozmetik ürün ile temas etmemesi gerekiyor. Uygulama ek bir madde içermediği için, bu süre geçtikten sonra kendi doğal kirpiklerinizi nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Kirpik botoxu yaptırdıktan sonra ne kadar süre kullanılabilir?

Uygulama kullanım süresi kişiyenin kirpik yapısına göre değişmekle birlikte ortalama olarak altı ile sekiz hafta kadar sürmektedir.

Kirpik botoxu uygulamasından sonra kirpikler deforme olur mu?

Kirpik botoksu işleminde kullanılan maddeler vücudun doğal olarak kabul ettiği maddelerdir. Bu yüzden herhangi bir olumsuz tepki ile karşılaşılmaz. Aksine içerdiği maddeler sayesinde düzenli kullanımda kirpiklerde bakım etkisi gösterir.

Kirpik botoxuna talepler ne şekilde?

Özellikle ipek kirpik kullanımında zorlanan kişiler, ipek kirpiğin doğallıktan uzak olduğunu ve kirpiklere zarar verdiği düşüncesini benimseyen kişiler tarafından sıkça tercih edilen bir işlemdir. Doğallıktan uzaklaşmadan, daha bakımlı ve hacimli görüntü isteyen ve günlük makyaj kullanımını azaltmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla, bu durum haliyle taleplerin artmasını sağlıyor.

Bu işlem artık azımsanmayacak bir kitle tarafından biliniyor ve tercih ediliyor olsa da, henüz tanışmamış kişiler de oldukça fazla ve bilinirliği arttıkça talebinde devamlı artacağı açıkça görünüyor.