Kalıcı Makyaj Eğitimi

Permanent Make-Up yani kalıcı makyaj uzmanlığı eğitimini bütün olarak almak istediğiniz takdirde, aşağıdaki tüm teknik ve uygulamalara hakim olmanız gerekmektedir.

Eğitime Katılım Koşulları Nelerdir?

Eğitim almaya karar verdiyseniz eğer öncelikle temel eğitimi almanız gerekmektedir. Master class kurslara katılabilmeniz için, basic eğitimleri bitirmiş olmalısınız. Bunun yanı sıra yeni başlayanlar için herhangi özel bir kurum ya da devlet kurumundan ilkokulu bitirmiş olmak gerekir. Yani okuma yazma bilmeniz yeterli olacaktır.

PMU/Kalıcı Makyaj Çalışma Alanları

Kalıcı makyaj eğitimi aldıktan sonra hangi alanlarda çalışabiliriz sorusu en sık karşılaştığımız sorulardan birisidir. Öncelikle kendi açtığınız salonlarda çalışabilirsiniz. Kuaförler, güzellik salonları, estetik ve güzellik merkezleri, hastane Güzellik Bölümleri, güzellik ve estetik alanındaki birçok salon ve kuruluşta çalışabilirsiniz. Yani aslında çalışma alanları oldukça fazladır.

Gerekli Evraklar

Kalıcı makyaj eğitimi almak için gerekli koşulları yukarıda belirtmiştik. Bunun yanı sıra eğitimi almanız için kimlik fotokopiniz ve iki adet vesikalık fotoğrafınız yeterli olacaktır. Bunun hakkında detaylı bilgi alıp iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Eğitimi Sonrası Sertifikalar

Kalıcı makyaj eğitimini sonucunda hem kurumumuza özel hem MEB onaylı sertifika alabilmeniz mümkün. Özel katılım sertifikanız eğitim sonundaki başarınıza göre verilmekte olup, MEB onaylı sertifika için anlaşmalı kurumumuzda sınava tabi tutulursunuz. Bu sınavı başarılı bir şekilde geçmeniz halinde sertifikanızı alabilirsiniz. MEB onaylı bu sertifikayı yeni bir iş yeri açarken ya da bir iş yerine başvuru yapacağınız zaman kullanabilirsiniz.